4-H Indoor Championships 2003

 

2003

 

 

 

 

 

Texas 4-H Indoor Archery Tournament

 

 

 

 

 

Bay City Texas

 

 

 

 

 

March 14&15 2003

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CLOVER KIDS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WILLIAM DEAN

MILAM

CHAMPION

 

 

 

DEREK SLATON

MATAGORDA

CHAMPION

 

 

 

TY HEINSOHN

LAVACA

CHAMPION

 

 

 

CHAD LESAK

VICTORIA

CHAMPION

 

 

 

JUSTIN HOLCOMB

LAVACA

CHAMPION

 

 

 

PAXTON DENSMORE

MATAGORDA

CHAMPION

 

 

 

COLTON HANA

CALHOUN

CHAMPION

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BEGINNING SUB JUNIOR

 

 

 

 

 

9–METER BAREBOW

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1st

TASHA MAHAGAN

MATAGORDA

213

 

 

2nd

TYLER REAGAN

GOLIAD

209

 

 

3rd

JOSEPH LYSIAK

BEXAR

199

 

 

4th

QUENTIN LOGAN

BEXAR

175

 

 

 

 

 

 

 

BEGINNING SUB JUNIOR

 

 

 

 

 

9–METER RECURVE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1st

JOHN DOUGHARTY

MATAGORDA

258

 

 

2nd

GARLAN DOUGHARTY

MATAGORDA

243

 

 

3rd

ZAC LOGAN

BEXAR

237

5-10s

 

4th

JAMES SIMMS

BRAZOS

237

2-10s

 

5th

CHARLY MARIE ANDERSON

MATAGORDA

221

1-10s

 

6th

AVERY WENDT

BRAZOS

221

0-10s

 

7th

GENTRY BECK

BRAZOS

204

 

 

8th

LOGAN HORELKA

VICTORIA

187

 

 

9th

KISHA ACUFF

MATAGORDA

182

 

 

10th

JUSTUS DENSMORE

MATAGORDA

177

 

 

11th

DREW WARREN

MATAGORDA

150

 

 

 

 

 

 

 

BEGINNING SUB JUNIOR

 

 

 

 

 

9–METER COMPOUND

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1st

VANCE NEUHREZ

CALHOUN

262

 

 

2nd

GARRET LEOPOLD

LAVACA

249

 

 

3rd

RYAN JONAS

BEXAR

247

 

 

4th

MIRANDA SLATON

MATAGORDA

244

 

 

5th

AMBER BAIN

WHARTON

240

 

 

6th

DANIELLE RAHUNEK

WHARTON

239

 

 

7th

CONNOR DEAN

BEXAR

234

 

 

8th

LANDON DRAPLA

WHARTON

227

3-10s

 

9th

JAKE MERTA

WHARTON

227

2-10s

 

10th

ETHAN BAIN

WHARTON

225

 

 

11th

TRAVIS BARR

VICTORIA

222

 

 

12th

BRANDON RAHUNEK

WHARTON

220

5-10s

 

13th

COLTON FISCHER

VICTORIA

220

2-10s

 

14th

HANNAH MUEGGE

FT. BEND

205

 

 

15th

DAVID GRISSOM

WHARTON

189

 

 

16th

HOLLY KUBESCH

VICTORIA

188

 

 

17th

CHRISTOPHER WOOD

VICTORIA

178

 

 

18th

GAYLON KUBESCH

VICTORIA

167

 

 

19th

SHANE ADAMS

BEXAR

163

 

 

20th

TYLER HARVILLE

BRAZOS

154

 

 

21st

COREY DEAN

BEXAR

107

 

 

22nd

ANDREW DALTON

BEXAR

86

 

 

 

 

 

 

 

18 METER SUB JUNIOR

 

 

 

 

 

BARE BOW

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1st

ALEX JONES

FT. BEND

355

 

 

2nd

SAMUEL MUEGGE

FT. BEND

350

 

 

 

 

 

 

 

18 METER SUB JUNIOR

 

 

 

 

 

RECURVE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1st

KAYLA DEBORD

GOLIAD

523

 

 

2nd

LINDSEY MCELRATH

FT. BEND

496

 

 

3rd

REBECCA PAGE

MATAGORDA

479

 

 

4th

SIMONE PETROSKY

COLORADO

477

 

 

5th

CLAYTON DEBORD

GOLIAD

472

 

 

6th

MEAGAN ROSS

COLORADO

425

 

 

7th

GARRETT CATHRINER

MATAGORDA

412

 

 

8th

TOMMY MOCZYGEMBA

GOLIAD

404

 

 

9th

ALICIA WHITEACRE

BRAZOS

331

 

 

10th

TYLER REAGAN

GOLIAD

289

 

 

11th

JENNY ACUFF

MATAGORDA

216

 

 

 

 

 

 

 

18 METER SUB JUNIOR

 

 

 

 

 

COMPOUND

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1st

MEAGAN LESAK

VICTORIA

514

 

 

2nd

CLAYTON LEOPOLD

LAVACA

440

 

 

3rd

REBECCA PAGE

MATAGORDA

362

 

 

4th

MATTHEW HAHN

CALHOUN

324

 

 

5th

CLAYTON FISCHER

VICTORIA

306

 

 

6th

RACHELE REAGAN

GOLIAD

286

 

 

7th

GREGORY ROD

WHARTON

263

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18 METER JUNIOR

 

 

 

 

 

BARE BOW

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1st

ANDREA GARNER

CALHOUN

509

 

 

2nd

SYLVIA WHITEACRE

BRAZOS

243

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18 METER JUNIOR

 

 

 

 

 

RECURVE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1st

HANNAH SHEEHAN

BEXAR

528

 

 

2nd

ANDREA GARNER

CALHOUN

515

 

 

3rd

ASHLEY PAGE

MATAGORDA

492

 

 

4th

CHRISTOPHER PAGE

MATAGORDA

485

 

 

5th

SARRAH MILLER

GOLIAD

484

 

 

6th

DILLON DEAN

MILAM

478

 

 

7th

KYLE GERLA

MATAGORDA

432

 

 

8th

GRETCHEN GOMEZ

LAVACA

404

 

 

9th

KYLE SLATON

MATAGORDA

373

 

 

10th

ANDREW LLOYD

MILAM

354

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18 METER JUNIOR

 

 

 

 

 

COMPOUND

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1st

KENNY HOLCOMB

LAVACA

573

 

 

2nd

HOLLY HEINSOHN

LAVACA

564

 

 

3rd

NICHOLAS STRICKLEN

CALHOUN

528

 

 

4th

DANNY MOCZYGEMBA

GOLIAD

527

 

 

5th

BRADLEY HAAS

LAVACA

523

 

 

6th

JOSH ANDERSON

BRAZOS

508

 

 

7th

BRITTON BOYD

BRAZOS

496

 

 

8th

JESSICA BRADLEY

CALHOUN

486

 

 

9th

MASON BONNER

GOLIAD

480

 

 

10th

TINA CANTRELL

JACKSON

455

 

 

11th

CHRISTOPHER PAGE

MATAGORDA

439

 

 

12th

ASHLEY PAGE

MATAGORDA

410

 

 

13th

KAITLIN CATHRINER

MATAGORDA

392

 

 

14th

MICHAEL WENDT

BRAZOS

378

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18 METER SENIOR

 

 

 

 

 

RECURVE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1st

GARRETT KRUEGER

MATAGORDA

547

 

 

2nd

JAMES PAGE

MATAGORDA

509

 

 

3rd

SAGE ADAMS

BEXAR

506

 

 

4th

MATTHEW SHEEHAN

BEXAR

504

 

 

5th

DEX DEAN

MILAM

463

 

 

6th

STEPHEN DYBALA

MATAGORDA

248

 

18 METER SENIOR

 

 

 

 

 

COMPOUND

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1st

CHRIS BARR

VICTORIA

524

 

 

2nd

JAMES PAGE

MATAGORDA

522

 

 

3rd

BEN MIETH

COLORADO

516

 

 

4th

COLE BRADY

VICTORIA

495

 

 

5th

RACHEL MILLER

GOLIAD

479

 

 

6th

CLAYTON SWANSON

WHARTON

301

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15 METER TEAM RELAY

 

 

 

 

 

RECURVE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1st

CHAPTER 1 PAGE 3

JAMES PAGE

MATAGORDA

230

 

 

 

CHRISTOPHER PAGE

 

 

 

 

 

REBECCA PAGE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2nd

DO U HAVE ANY IDEAS

SIMONE PETROSKY

COLORADO

210

 

 

 

KYLE SLATON

MATAGORDA

 

 

 

 

DEX DEAN

MILAM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3rd

SECTION D

SAGE ADAMS

BEXAR

208

 

 

 

HANNAH SHEEHAN

 

 

 

 

 

ZAC LOGAN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4th

WEAPONS OF MASS DESTRUCTION

DILLON DEAN

MILAM

178

 

 

 

ANDREW LLOYD

 

 

 

 

 

WILLIAM DEAN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5th

COMMANCHES

MATT SHEEHAN

BEXAR

143

 

 

 

QUENTIN LOGAN

 

 

 

 

 

JOSEPH LYSIAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6th

BRAZOS BANDITOS

ALICIA WHITEACRE

BRAZOS

133

 

 

 

SYLVIA WHITEACRE

 

 

 

 

 

AVERY WENDT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7th

CLUELESS

JENNY ACUFF

MATAGORDA

82

 

 

 

ASHLEY PAGE

 

 

 

 

 

DEREK SLATON

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8th

ED EDD & EDDIE

DREW WARREN

MATAGORDA

32

 

 

 

PAXTON DENSMORE

 

 

 

 

 

JUSTUS DENSMORE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15 METER TEAM RELAY

 

 

 

 

 

COMPOUND

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1st

KOUNTRY BOYS

KENNY HOLCOMB

LAVACA

229

 

 

 

BRADLEY HAAS

 

 

 

 

 

GARRET LEOPOLD

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2nd

THE 3 AGGIES

HOLLY HEINSOHN

LAVACA

190

 

 

 

CLAYTOL LEOPOLD

 

 

 

 

 

GRETCHEN GOMEZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3rd

GLOOP

CLAYTON DEBORD

GOLIAD

170

 

 

 

TYLER REAGAN

 

 

 

 

 

DANNY MOCZYGEMBA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4th

BOB & WEEZER

NYL STEWART

VICTORIA / CALHOUN

169

 

 

 

ANDREA GARNER

 

 

 

 

 

JESSICA BRADLEY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5th

X TEAM

MEAGAN LESAK

VICTORIA

161

 

 

 

COLTON FISCHER

 

 

 

 

 

TRAVIS BARR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6th

BRAZOS BRAWLERS

BRITTONY BOYD

BRAZOS

141

 

 

 

MICHAEL WENDT

 

 

 

 

 

TYLER HARVILLE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7th

TEAM BOB

CHRIS BARR

VICTORIA / GOLIAD

143

 

 

 

CLAYTON FISCHER

 

 

 

 

 

RACHELE REAGAN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8th

TRIXSTERS

RYAN JONAS

BEXAR

127

 

 

 

CONNER DEAN

 

 

 

 

 

SHANE ADAMS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9th

BRAZOS BOZOS

JOSH ANDERSON

BRAZOS

127

 

 

 

GENTRY BECK

 

 

 

 

 

CHARLY ANDERSON

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10th

SOMETHING IMPORTANT

TASHA MAHAGAN

MATAGORDA

79

 

 

 

KISHA ACUFF

 

 

 

 

 

MIRANDA SLATON

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11th

BULLSEYE

DREW DALTON

BEXAR

51

 

 

 

CORY DEAM

 

 

 

 

 

DAVID GRISSOM

 

 


Back to Top  Home