Back to the 4H main page   down to the team round results

Final Results
Texas 4-H Outdoor Archery Tournament
TAMU Riverside Campus
20-22 June 2003
               
FITA          
Clover Kids          
Place Archer County        
Champion Derek Slaton Matagorda        
Champion Justin Holcomb Lavaca        
Champion Paxton Densemore Matagorda        
Champion Rachel Harville Brazos        
Champion Ty Heinsohn Lavaca        
Champion William Dean Milam        
             
Sub-junior FITA          
Bare Bow          
Place Archer County Score Hits 10's  
1 Tasha Mahagan Matagorda 298 54 1  
2 Keegan McCrady Johnson 221 43 0  
3 Jennie Acuff Matagorda 155 34 1  
4 Kelly McCrady Johnson 63 17 0  
             
Recurve          
Place Archer County Score Hits 10's  
1 Simone Petrosky Colorado 615 72 18  
2 Meagan Ross Colorado 550 59 11  
3 Laura Gerla Matagorda 500 68 5  
4 Rebecca Page Matagorda 494 71 4  
5 Alicia Whiteacre Brazos 485 70 6  
6 Alyssa Berry Bexar 408 64 1  
7 Tyler Reagan Goliad 351 64 2  
8 Taylor Hollman Colorado 282 53 0  
9 Avery Wendt Brazos 268 53 1  
10 Haley Sheehan Bexar 236 46 2  
             
Compound          
Place Archer County Score Hits 10's  
1 Meagan Lesak Victoria 689 72 35  
2 Coral McMinn Johnson 680 72 38  
3 Justin Rother Lavaca 679 72 36  
4 Josh Westhusin Brazos 668 72 27  
5 Clayton DeBord Goliad 653 72 24  
6 Brian Kubichek Brazos 649 72 23  
7 Garret Leopold Lavaca 636 71 26  
8 Matthew Cloessner   622 72 12  
9 Clayton Leopold Lavaca 620 72 14  
10 Kayla DeBord Goliad 605 70 16  
11 Ryan Smith Young 579 72 10  
12 Rachele Reagan Goliad 567 72 12  
13 Brady Callen Brazos 566 72 8  
14 Melissa Huston Erath 551 72 7  
15 Tyler Harville Brazos 539 71 8  
16 Logan Laughman Johnson 523 70 8  
17 Kevin Pfeil Brazos 512 70 9  
18 Manuel McBride Brazos 469 70 0  
19 Justus Densmore Matagorda 455 70 3  
20 Miranda Slaton Matagorda 445 70 2  
21 Kurtis Steffek Lavaca 348 65 2  
             
             
Junior FITA          
Bare Bow          
Place Archer County Score Hits 10's  
1 Jason Forrester Fort Bend 374 64 1  
2 Sylvia Whiteacre Brazos 201 42 0  
3 Milam Smith Hidalgo 177 44 0  
             
Junior Recurve          
Place Archer County Score Hits 10's  
1 Hannah Sheehan Bexar 593 71 11  
2 Dillon Dean Milam 506 71 5  
3 Christopher Page Matagorda 500 69 10  
4 Ashley Page Matagorda 498 72 7  
5 Kyle Gerla Matagorda 446 71 5  
6 Kyle Slaton Matagorda 424 71 2  
7 Gretchen Gomez Lavaca 390 63 2  
8 Jessica Brinkman Brazos 298 51 1  
9 Andrew Lloyd Milam 291 52 2  
10 Sarah Thomas Brazos 264 47 1  
11 Laura Thomas Brazos 178 39 1  
             
Junior Compound          
Place Archer County Score Hits 10's  
1 Holly Heinsohn Lavaca 686 72 45  
2 Kenny Holcomb Lavaca 674 72 36  
3 Bradley Haas Lavaca 643 72 27  
4 William Greg Donham Erath 635 72 19  
5 Mason Bonner Goliad 614 71 15  
6 Matt Westhusin Brazos 588 71 9  
7 Bobby Pardue Young 549 71 11  
8 Michael Wendt Brazos 528 71 6  
9 Jordy Ray Johnson 432 67 4  
10 Leslie Record Brazos 385 63 5  
11 Kyle Steffek Lavaca 377 65 4  
             
Senior FITA          
Bare Bow          
Place Archer County Score Hits 10's  
1 Austin Smith Hidalgo 243 52 2  
2 Justin Martinez Hidalgo 188 41 0  
3 Joseph Reza Hildalgo 156 36 1  
4 Brandi Martinez Hidalgo 38 10 0  
             
             
Recurve          
Place Archer County Score Hits 10's  
1 Sage Adams Bexar 583 72 12  
2 Matthew Ross Colorado 525 71 3  
3 Matthew Sheehan Bexar 512 69 5  
4 Clint Johnson Matagorda 313 61 4  
5 Stephen Dybala Matagorda 252 54 1  
6 Andrea Gerla Matagorda 62 15 0  
             
Compound          
Place Archer County Score Hits 10's  
1 Josh Anderson Brazos 681 72 40  
2 James Page Matagorda 605 72 12  
3 Ethan Butemeyer Brazos 597 72 6  
4 Mitchell Bludau Matagorda 557 72 13  
5 Dustin Parker Young 545 72 4  
             
             
             
Field Round          
Clover Kids          
Place Archer County        
Champion Rachel Harville Brazos        
Champion William Dean Milam        
             
Sub-Junior Field Round          
Bare Bow          
Place Archer County Score Hits X 5's
1 Tasha Mahgan Matagorda 112 33 1 2
2 Keegan McCrady Johnson 67 21 1 1
3 Kelly McCrady Johnson 23 7 0 1
             
Recurve - Traditional          
Place Archer County Score Hits X 5's
1 Simone Petrosky Colorado 219 56 6 15
2 Meagan Ross Colorado 202 52 4 11
3 Rebecca Page Matagorda 196 52 4 8
4 Tyler Reagan Goliad 124 37 1 3
5 Alyssa Berry Bexar 116 36 0 0
6 Avery Wendt Brazos 114 33 1 3
7 Alicia Whiteacre Brazos 110 35 0 4
8 Haley Sheehan Bexar 100 31 0 1
9 Laura Gerla Matagorda 88 25 1 2
10 Kisha Acuff Matagorda 75 21 1 1
11 Taylor Hollman Colorado 54 18 1 2
             
Freestyle Limited          
Place Archer County Score Hits X 5's
3 Logan Laughman Johnson 215 55 5 12
4 Melissa Huston Erath 215 54 3 13
5 Justus Densmore Matagorda 170 49 4 5
6 Manuael McBride Brazos 169 45 1 9
7 Miranda Slaton Matagorda 150 43 3 4
             
Freestyle          
Place Archer County Score Hits X 5's
1 Coral McMinn Johnson 275 56 28 52
2 Justin Rother Lavaca 261 56 24 37
3 Megan Lesak Victoria 254 56 9 31
4 Josh Westhusin Brazos 251 56 15 31
5 Clayton DeBord Goliad 250 54 10 19
6 Clayton Leopold Lavaca 249 55 11 31
7 Brian Kubichek Brazos 236 56 11 10
8 Garret Leopold Lavaca 235 54 8 24
9 Matthew Cloessner Goliad 217 55 4 13
10 Kayla DeBord Goliad 213 51 7 14
11 Kevin Pfeil Brazos 210 55 3 11
12 Rachele Reagan Goliad 203 53 6 10
13 Garrett Chrane Callahan 190 52 2 9
14 Brady Callen Brazos 187 46 1 9
15 Tyler Harville Brazos 162 45 2 7
16 Kurtis Steffek Lavaca 111 36 0 0
             
Junior Field Rounds          
Bare Bow          
Place Archer County Score Hits X 5's
1 Jason Forrester Fort Bend 153 46 0 0
2 Caitlin Macmanus Hidalgo 121 35 1 2
3 Milam Smith Hidalgo 74 23 1 1
4 Sylvia Whiteacre Brazos 36 10 0 1
             
Recurve - Traditional          
Place Archer County Score Hits X 5's
1 Hannah Sheehan Bexar 229 55 7 18
2 Kyle Gerla Matagorda 211 53 6 16
3 Chrisopher Page Matagorda 201 55 3 7
4 Dillon Dean Milam 170 49 1 3
5 Ashley Page Matagorda 161 45 4 7
6 Kyle Slaton Matagorda 155 44 1 5
7 Jessica Brinkman Brazos 116 35 1 1
8 Laura Thomas Brazos 71 22 0 1
             
             
Junior Field Round, continued          
Freestyle Limited          
Place Archer County Score Hits X 5's
1 Ryan Schlotfeld Johnson 85 24 1 1
             
Freestyle          
Place Archer County Score Hits X 5's
1 Holly Heinsohn Lavaca 272 56 30 47
2 Kenny Holcomb Lavaca 262 56 19 40
3 Bradley Haas Lavaca 251 56 14 41
4 William Greg Donham Erath 246 56 8 28
5 Mason Bonner Goliad 245 56 14 17
6 Matt Westhusin Brazos 219 54 5 14
7 Michael Wendt Brazos 202 54 0 5
8 Kyle Steffek Lavaca 172 50 1 5
9 Leslie Record Brazos 158 46 2 3
10 Jordy Ray Johnson 110 33 1 3
             
             
Senior Field Rounds          
Bare Bow          
Place Archer County Score Hits X 5's
1 Justin Martinez Hidalgo 109 33 2 2
2 Austin Smith Hidalgo 94 29 0 2
3 Joseph Reza Hidalgo 87 27 1 1
4 Brandi Martinez Hidalgo 52 17 1 1
             
Recurve - Traditional          
Place Archer County Score Hits X 5's
1 Matthew Sheehan Bexar 224 56 5 12
2 Sage Adams Bexar 224 56 4 17
3 Matthew Ross Colorado 215 55 5 14
4 Dex Dean Milam 183 52 0 6
5 Clint Johnson Matagorda 161 44 0 6
6 Stephen Dyala Matagorda 130 38 2 4
7 Andrea Gerla Matagorda 110 32 2 3
             
             
Freestyle          
Place Archer County Score Hits X 5's
1 Josh Anderson Brazos 255 56 14 29
2 Ethan Butemeyer Brazos 253 56 12 29
3 James Page Matagorda 231 56 6 18
4 Mitchell Bludau Matagorda 196 54 2 7
5 Kevin Steffek Lavaca 187 52 2 9
             
3-D Round          
Clover Kids          
Place Name County        
Champion Derek Slaton Matagorda        
Champion Justin Holcomb Lavaca        
Champion Paxton Densemore Matagorda        
Champion Rachel Harville Brazos        
Champion Ty Heinsohn Lavaca        
Champion William Dean Milam        
             
Sub-junior 3-D          
Bare Bow          
Place Archer County Score Hits 10's 5's
1 Tasha Mahagan Matagorda 25 10 4 6
2 Keegan McCrady Johnson 23 6 3 3
3 Keely McCrady Johnson -21 2 1 1
             
Recurve          
Place Archer County Score Hits 10's 5's
1 Simone Petrosky Colorado 130 29 7 14
2 Rebecca Page Matagorda 63 13 4 9
3 Laura Gerla Matagorda 44 3 2 1
4 Tyler Reagan Goliad 32 9 6 3
5 Avery Wendt Brazos 22 0 0 0
6 Meagan Ross Colorado 15 9 1 8
7 Alyssa Berry Bexar 10 8 1 7
8 Kisha Acuff Matagorda 7 2 0 2
9 Taylor Hollmann Colorado 5 0 0 0
             
Compound Unaided          
Place Archer County Score Hits 10's 5's
1 Logan Laughman Johnson 156 25 11 14
2 Melissa Huston Erath 155 26 9 17
3 Justin Densomore Matagorda 94 16 6 10
4 Manual McBride Brazos 35 13 4 9
5 Miranda Slaton Matagorda 30 11 5 6
             
Compound Aided          
Place Archer County Score Hits 10's 5's
1 Coral McMinn Johnson 280 30 26 4
2 Justin Rother Lavaca 275 29 26 3
3 Josh Westhusin Brazos 260 29 24 5
4 Clayton Leopold Lavaca 252 27 15 4
5 Brain Kubichek Brazos 245 26 24 2
6 Clayton DeBord Goliad 147 21 13 8
7 Ryan Smith Young 137 16 6 10
8 Matthew Cloessner Goliad 135 22 8 14
9 Brady Callen Brazos 130 20 9 11
10 Garrett Chrane Callahan 125 22 10 12
11 Kevin Pfeil Brazos 111 18 7 11
12 Garret Leopold Lavaca 110 19 12 7
13 Tyler Harville Brazos 110 20 11 9
14 Meagan Lesak Victoria 107 13 5 8
15 Kayla DeBord Goliad 94 14 7 7
16 Rachele Reagan Goliad 23 11 4 7
17 Kurtis Steffek Lavaca 10 11 3 8
             
Junior 3-D          
Bare Bow          
Place Archer County Score Hits 10's 5's
1 Milam Smith Hidalgo 62 10 4 6
2 Caitlin Macmanus Hidalgo 23 10 3 7
3 Jason Forrester Fort Bend -2 9 1 8
             
Recurve          
Place Archer County Score Hits 10's 5's
1 Christopher Page Matagorda 101 19 10 9
2 Kyle Gerla Matagorda 89 11 5 6
3 Hannah Sheehan Bexar 88 13 3 10
4 Dillon Dean Milam 61 12 6 6
5 Kyle Slaton Matagorda 52 9 4 5
6 Jessica Brinkman Brazos 26 10 3 7
7 Ashley Page Matagorda 18 9 1 8
8 Andrew Lloyd Milam -15 11 0 3
             
Compound Unaided          
Place Archer County Score Hits 10's 5's
1 Ryan Schlotfeld Johnson 63 22 2 12
             
Compound Aided          
Place Archer County Score Hits 10's 5's
1 Holly Heinsohn Lavaca 226 18 17 1
2 Matt Westhusin Brazos 220 28 16 12
3 Kenny Holcomb Lavaca 180 25 15 10
4 Bradley Haas Lavaca 180 24 16 7
5 William Greg Donham Erath 166 26 10 16
6 Mason Bonner Goliad 125 23 9 14
7 Kyle Steffek Lavaca 78 16 6 10
8 Bobby Pardue Young 26 12 3 9
9 Leslie Record Brazos 25 14 3 11
10 Michael Wendt Brazos 11 20 10 10
11 Jordy Ray Johnson -4 7 4 3
             
Senior 3-D          
Bare Bow          
Place Archer County Score Hits 10's 5's
1 Austin Smith Hidlago 69 6 6 0
2 Brandi Martinez Hidalgo 41 4 3 1
3 Joseph Reza Hidalgo 37 10 3 7
4 Justin Martinez Hidalgo 18 7 2 5
             
             
Senior 3-D, continued          
Recurve          
Place Archer County Score Hits 10's 5's
1 Sage Adams Bexar 133 17 10 7
2 Matthew Ross Colorado 111 18 7 11
3 Clint Johnson Matagorda 83 13 4 9
4 Dex Dean Milam 59 23 8 5
5 Matthew Sheehan Bexar 49 13 5 8
6 Andrea Gerla Matagorda 26 3 0 3
7 Stephen Dybala Matagorda -44 7 0 7
             
Compound Aided          
Place Archer County Score Hits 10's 5's
1 Josh Anderson Brazos 220 27 19 8
2 Ethan Betermeyer Brazos 165 25 13 12
3 Mitchell Bludau Matagorda 158 22 13 9
4 Dustin Parker Young 125 21 10 11
5 James Page Matagorda 99 18 8 10
6 Kevin Steffek Lavaca 43 14 4 10
             
             
Clout          
Clover Kids          
Place Archer County        
Champion Rachel Harville Brazos        
Champion Derek Slaton Matagorda        
Champion William Dean Milam        
             
Sub-junior Clout          
Recurve          
Place Archer County Score 5's    
1 Simone Petrosky Colorado 97 4    
2 Rebecca Page Matagorda 71 2    
3 Keegan McCrady Johnson 36 0    
4 Alicia Whiteacre Brazos 24 0    
5 Allyssa Berry Bexar 15 0    
6 Avery Wendt Brazos 3 0    
7 Taylor Hallman Colorado 0 0    
8 Keely McCrady Johnson 0 0    
             
Compound          
Place Archer County Score 5's    
1 Josh Westhusian Brazos 116 7    
2 Melissa Huston Erath 85 2    
3 Brady Callen Brazos 65 1    
4 Garrett Chrane Callahan 46 0    
5 Brian Kubichek Brazos 39 1    
6 Kayla DeBord Goliad 37 0    
7 Miranda Slaton Matagorda 35 0    
8 Matthew Cloessner Goliad 34 1    
9 Tyler Harville Brazos 22 0    
10 Clayton DeBord Goliad 21 0    
11 Manuel McBride Brazos 15 0    
12 Logan Laughman Johnson 12 0    
13 Kevin Pfeil Brazos 11 0    
             
Junior Clout          
Recurve          
Place Archer County Score 5's    
1 Kyle Slaton Matagorda 116 4    
2 Andrew Lloyd Milam 99 2    
3 Dillon Dean Milam 94 5    
4 Christopher Page Matagorda 91 4    
5 Jessica Brinkman Brazos 78 2    
6 Milam Smith Hidalgo 65 1    
7 Jason Forrester Fort Bend 64 2    
8 Ashley Page Matagorda 63 1    
9 Laura Thomas Brazos 52 2    
10 Sarah Thomas Brazos 41 1    
11 Sylvia Whiteacre Brazos 34 1    
12 Michael Wendt Brazos 26 1    
13 Caitlin Macmanus Hidalgo 15 0    
             
Compound          
Place Archer County Score 5's    
1 William Greg Donham Erath 102 5    
2 Matt Westhusin Brazos 60 0    
3 Jordy Ray Johnson 44 1    
4 Ryan Schlotfeld Johnson 36 3    
5 Mason Bonner Goliad 10 0    
             
Senior Clout          
Recurve          
Place Archer County Score 5's    
1 Dex Dean Milam 114 6    
2 Clint Johnson Matagorda 93 2    
3 Matthew Sheehan Bexar 80 0    
4 Justin Martinez Hidalgo 72 1    
5 Sage Adams Bexar 68 2    
6 Stephen Dybala Matagorda 50 1    
7 Joseph Reza Hidalgo 37 0    
8 Austin Smith Hidalgo 35 0    
9 Brandi Martinez Hidalgo 2 0    
             
Compound          
Place Archer County Score 5's    
1 Mitchell Bludau Matagorda 105 1    
2 James Page Matagorda 96 4    
3 Ethan Butemeyer Brazos 54 1    
4 Josh Anderson Brazos 15 1    
             
Flight          
Clover Kids          
Place Archer County        
Champion Justin Holcomb Lavaca        
             
Sub-junior          
Recurve          
Place Archer County Dist DW D/DW  
1 Keegan McCrady Johnson 444 18 24.67  
2 Rebecca Page Matagorda 480 21 22.86  
3 Simone Petrosky Colorado 499 23 21.7  
4 Keely McCrady Johnson 172 18 19.56  
5 Alicia Whiteacre Brazos 458 24 19.08  
6 Jenny Acuff Matagorda 342 18 19  
7 Avery Wendt Brazos 315 17 18.53  
8 Tyler Reagan Goliad 268 15 17.87  
9 Kisha Acuff Matagorda 254 15 16.93  
10 Alyssa Berry Bexar 392 24 16.33  
11 Taylor Hollman Colorado 238 16 14.88  
12 Haley Sheehan Bexar 297 21 13.29  
             
Compound          
Place Archer County Dist DW D/DW  
1 Matthew Cloesner Goliad 576 25 23.04  
2 Brady Callen Brazos 664 30 22.13  
3 Miranda Slaton Matagorda 376 18 20.89  
4 Justus Densmore Matagorda 537 27 19.89  
5 Garret Leopold Lavaca 380 20 19  
6 Brian Kubichek Brazos 545 29 18.79  
7 Meagan Lesak Victoria 668 36 18.56  
8 Michael Wendt Brazos 1069 58 18.43  
9 Melissa Huston Erath 543 30 18.1  
10 Clayton DeBord Goliad 469 26 18.04  
11 Clayton Leopold Lavaca 597 35 17.06  
12 Rachele Reagan Goliad 497 30 16.57  
13 Justin Rother Lavaca 728 45 16.2  
14 Kurtis Steffek Lavaca 393 25 15.72  
15 Kayla DeBord Goliad 421 27 15.59  
16 Josh Westhusin Brazos 706 46 15.35  
17 Tyler Harville Brazos 475 31 15.32  
18 Manuel McBride Brazos 554 38 14.58  
19 Logan Laughman Johnson 481 34 14.15  
20 Kevin Pfeil Brazos 500 36 13.89  
             
Junior          
Recurve          
Place Archer County Dist DW D/DW  
1 Milam Smith Hidalgo 465 20 23.25  
2 Christopher Page Matagorda 672 29 23.17  
3 Caitlin Macmanus Hidalgo 451 21 21.48  
4 Kyle Slaton Matagorda 488 23 21.22  
5 Hannah Sheehan Bexar 449 22 20.41  
6 Sylvia Whiteacre Brazos 384 20 19.2  
7 Jessica Brinkman Brazos 413 22 18.77  
8 Jason Forrester Fort Bend 435 25 17.4  
9 Ashley Page Matagorda 503 30 16.77  
             
Compound          
Place Archer County Dist DW D/DW  
1 Kenny Holcomb Lavaca 951 43 22.12  
2 Holly Heinsohn Lavaca 834 38 21.97  
3 Ryan Schlotfeld Johnson 602 32 18.81  
4 Jordy Ray Johnson 647 36 17.97  
5 William Greg Donham Erath 1090 61 17.87  
6 Mason Bonner Goliad 797 46 17.33  
7 Kyle Steffek Lavaca 664 40 16.6  
8 Matt Westhusin Brazos 800 50 16  
             
Senior          
Recurve          
Place Archer County Dist DW D/DW  
1 Clint Johnson Matagorda 844 30 28.13  
2 Justin Martinez Hidalgo 536 21 25.52  
3 Austin Smith Hidalgo 506 20 25.3  
4 Brandi Martinez Hidalgo 412 18 22.89  
5 Sage Adams Bexar 656 29 22.62  
6 Matthew Sheehan Bexar 809 36 22.47  
7 Joseph Resa Hidalgo 637 34 18.74  
             
Compound          
Place Archer County Dist DW D/DW  
1 Mitchell Bludau Matagorda 1250 45 27.75  
2 Ethan Butemeyer Brazos 1182 54 21.89  
3 James Page Matagorda 718 35 20.51  
4 Josh Anderson Brazos 1064 60 17.72  
             
             

 

FITA TEAM ROUND
RECURVE            
Place Team   County   Shooters   Score
1 Dazed and Confused   Colorado   Clint Johnson   286
      Matagorda   Simone Petrosky    
      Matagorda   Kyle Slaton    
               
2 Tired   Bexar   Sage Adams   280
      Fort Bend   Jason Forrester    
      Fort Bend   Alyssa Berry    
               
3 The Shooting Sheehans   Bexar   Haley Sheehan   257
      Bexar   Hannah Sheehan    
      Bexar   Matthew Sheehan    
               
4 Limb Bendin' Stick   Milam   Dillon Dean   217
  Flickin' Kids from Milam   Milam   William Dean    
  County   Milam   Dex Dean    
               
5 Bear Bowzrky   Hidalgo   Justin Martinez   146
      Hidalgo   Milam Smith    
      Hidalgo   Keegan McCrady    
               
6 Little Bunny Floo Floo   Brazos   Sylvia Whiteacre   140
      Brazos   Avery Wendt    
      Brazos   Alicia Whiteacre    
               
7 Where's The Wind   Hidalgo   Caitlin Macmanus   134
      Johnson   Austin Smith    
      Johnson   Keely McCrady    
               
Compound            
Place Team   County   Shooters   Score
1 JMJ Rednecks   Brazos   Matt Westhusin   345
      Brazos   Josh Westhusin    
      Brazos   Josh Anderson    
               
2 All American Girls   Lavaca   Holly Heinsohn   337
      Victoria   Meagan Lesak    
      Johnson   Coral McMinn    
               
3 Halletsville Hill Billies   Lavaca   Justin Rother   325
      Lavaca   Kenny Holcomb    
      Lavaca   Garret Leopold    
               
4 Country Rednecks   Brazos   Michael Wendt   320
      Brazos   Ethan Butemeyer    
      Brazos   Brian Kubichek    
               
5 X-Factor   Young   Dustin Parker   305
      Young   Bobby Pardue    
      Young   Ryan Smith    
               
6 Two Jerks and a Princess   Goliad   Matthew Cloessner   300
      Goliad   Mason Bonner    
      Goliad   Rachele Reagan    
               
7 The Hot Arrows   Erath   Greg Donham   281
      Brazos   Melissa Huston    
      Brazos   Tyler Harville    
               
8 The Three Stooges   Brazos   Manuel McBride   276
      Brazos   Kevin Pfeil    
      Brazos   Brandy Callen    
               
9 Two Training Wheels   Goliad   Kayla DeBord   253
  And A Stick Bow   Goliad   Tyler Reagan    
      Goliad   Clayton DeBord    
               
10 The Three Caballeros   Lavaca   Clayton Leopole   251
      Lavaca   Curtis Steffek    
      Lavaca   Kyle Steffek    
               
11 Three Unwise Men   Johnson   Jordy Ray   242
      Johnson   Logan Laughman    
      Johnson   Ryan Schlotfeld    
               
12 Three Musketeers   Matagorda   Miranda Slaton   193
      Matagorda   Justus Densmore    
      Matagorda   Kisha Acuff    
               
13 Patriotic American   Matagorda   Jenny Acuff   46
      Matagorda   Derek Slaton    
      Matagorda   Paxton Densmore    

Back to the top