4H Archery LaWard Results for 2011 Indoor Tournament
October 6-8, 2011
  JUNIOR-RECURVE-LADIES          
PLACE Name County/Team Final 10's 9's Graduate
1st Megan Frerich San Patricio 237 3 8  
2nd Nevaeh Viclera Victoria 181 2 1  
3rd Annabelle Prove LaWard 172 0 4  
  Sara Grace Brezina LaWard 154 2 2  
             
  JUNIOR-RECURVE- OPEN           
  Name County/Team Final 10's 9's Graduate
1st Jared Marek Victoria 218 2 8  
2nd Matthew McCoy LaWard 194 2 3  
3rd Weston Koop LaWard 174 2 3  
  Lane Schneider Goliad 173 3 3  
  Caleb Airhart LaWard 104 0 1  
             
  JUNIOR-RECURVE- OPEN - GUEST          
  Name County/Team Final 10's 9's  
1st Jacob DeBord LaWard 203 0 2  
           
  JUNIOR - BAREBOW-RECURVE - OPEN           
  Name County/Team Final 10's 9's  
1st Garrett Dobbs Matagorda 206 1 5  
2nd Dylan Johnston Wharton 138 0 0  
             
             
  JUNIOR - BAREBOW-RECURVE - LADIES          
  Name County/Team Final 10's 9's  
1st Brooke Vandenbergh Matagorda 199 1 2  
2nd Avery Kubecka Matagorda 197 4 5  
3rd Savannah Huffman Matagorda 109 0 1  
  Rylee Vandenbergh Matagorda 70 0 0  
  Kaitlyn Marroquin Matagorda 43 0 1  
  Kelsey Marroquin Matagorda 17 0 0  
             
  JUNIOR-COMPOUND-LADIES           
  Name County/Team Final 10's 9's  
1st Hanna Sliva Matagorda 257 9 9  
             
  JUNIOR-COMPOUND-OPEN           
  Name County/Team Final 10's 9's  
1st Jace Nowlin LaWard 256 8 9 YES
2nd Cheynne Hamilton Victoria 228 2 6  
3rd Logan Capistran Goliad 225 3 8  
  John Atzenhoffer Victoria 207 1 2  
  Jared Braunholz LaWard 206 4 2  
  Luke Prove LaWard 205 1 7  
  Cole Riha Wharton 197 1 3  
Waylon Budd LaWard 195 2 3  
Zachary Smith Matagorda 192 2 4  
Casey Wooldridge Calhoun 188 0 6  
             
  JUNIOR ADVANCED-COMPOUND-OPEN           
  Name County/Team Final 10's 9's  
1st Colton DeBord LaWard 549 22 26 YES
2nd Blaine Allen LaWard 526 19 21 YES
             
  INTERMEDIATE -RECURVE- LADIES           
  Name County/Team Final 10's 9's  
1st Makayla Willard LaWard 412 1 8  
             
  INTERMEDIATE -RECURVE- OPEN           
  Name County/Team Final 10's 9's  
1st Tristan Frerich San Patricio 518 13 23 YES
2nd Andrew Davis LaWard 498 7 21  
3rd Jonathan Raska Goliad 426 8 9  
  Cayden Airhart LaWard 351 3 6  
  Tyler Willard LaWard 290 2 2  
             
  INTERMEDIATE -COMPOUND-OPEN           
  Name County/Team Final 10's 9's  
1st Colt Hough Wharton 454 7 13  
2nd Andrew Sliva Matagorda 453 5 13  
3rd Chance White LaWard 442 4 16  
             
             
             
             
             
             
             
             
             
  INTERMEDIATE ADVANCED-COMPOUND-OPEN           
  Name County/Team Final 10's 9's  
1st Coulton Knipling Goliad 545 22 24  
2nd Cameron Hawes LaWard 447 11 9  
3rd Ryder Merta Wharton 418 7 11  
  Steven Nevarez Matagorda 415 4 10  
  Colby DeBord LaWard 414 8 10  
  Kendall Adrian LaWard 371 1 12  
  Josh Gillis LaWard 343 3 5  
  Daniel Huffman Matorgorda 209 0 2  
             
  INTERMEDIATE ADVANCED-COMPOUND-LADIES           
  Name County/Team Final 10's 9's  
1st Taylor Hamilton Victoria 457 8 13  
  INTERMEDIATE ADVANCED-RECURVE-OPEN           
  Name County/Team Final 10's 9's  
1st Daniel Gonzales Victoria 545 18 30  
2nd Brent Rhodes LaWard 404 2 12  
  INTERMEDIATE ADVANCED-RECURVE-LADIES           
  Name County/Team Final 10's 9's  
1st Heather Barthels Victoria 528 17 14  
2nd Holly Gaskamp Victoria 438 6 12  
             
  INTERMEDIATE ADVANCED-RECURVE-LADIES - GUEST          
  Name County/Team Final 10's 9's  
1st Cassie Luhn LaWard 139 1 2  
  INTERMEDIATE ADVANCED-Bare Bow-OPEN - Guest           
  Name County/Team Final 10's 9's  
1st Justin Jalomo LaWard 96 1 1  
  SENIOR 1-RECURVE- OPEN           
  Name County/Team Final 10's 9's  
  Mark Kaiser LaWard 200 0 1  
             
             
  SENIOR 1-COMPOUND-LADIES           
  Name County/Team Final 10's 9's  
1st Monica Nevarez Matagorda 519 18 21  
2nd Jordan Dixon DeWitt 466 2 15  
             
  SENIOR 1-COMPOUND-OPEN           
  Name County/Team Final 10's 9's  
1st Cody Garrett DeWitt 573 31 20  
2nd Josh Kulhanak Wharton 561 31 20  
3rd Justin Dixon DeWitt 559 27 25  
  Jake Schneider Goliad 549 22 27  
  Cody Capistran Goliad 201 10 23  
  Zachary Hawes LaWard 449 7 7  
  John Failla Wharton 369 4 6  
  Brandon Davis LaWard 356 1 10  
  SENIOR 1-Bare Bow- OPEN           
  Name County/Team Final 10's 9's  
1st James Symonds LaWard 381 5 9  
  SENIOR 2-RECURVE-LADIES          
  Name County/Team Final 10's 9's  
1st Anna Kaiser LaWard 445 6 14  
2nd Danica Yates Brazoria 421 4 14  
             
  SENIOR 2-COMPOUND-OPEN           
  Name County/Team Final 10's 9's  
1st Allison Williams Victoria 592 52 8  
2nd Hunter Barthels Victoria 584 43 16  
3rd Taylor Sizemore Victoria 551 28 25  
  Zachary Webb DeWitt 533 15 30  

Back to 4H Main Page    TSAA Main Page  Last Updated: Tuesday, October 11, 2011 23:56