Dewitt County Tournament Results 2011
(Updated 11/14/2011)
  JUNIOR RECURVE LADIES            
Place Name County/Team Score Hits 10's 9's Graduated
1 Danielle Hilley Colorado 192 28 0 7  
2 Nevaeh Vecera Victoria 185 30 1 4  
3 Mollee Henicke Goliad 153 25 1 1  
               
  JUNIOR RECURVE OPEN            
  Name County/Team Score Hits 10's 9's  
1 Lane Schneider Goliad 215 30 4 6  
2 Nicholas Pompa Goliad 162 27 0 5  
3 Pacer Reiley Goliad 39 8 0 0  
               
JUNIOR COMPOUND LADIES          
  Name County/Team Score Hits 10's 9's  
1 Kailee Knezek Dewitt 258 30 5 13 Graduated
2 Kaylee Miller Live Oak 241 30 5 9  
3 Rylee Vandenburgh Matagorda 239 30 5 9  
  Ashlyn Davis Goliad 227 30 3 5  
               
  JUNIOR COMPOUND OPEN            
  Name County/Team Score Hits 10's 9's  
1 Jared Braunholz La Ward 247 30 8 7  
2 Harley Brasher Dewitt 219 30 2 7  
3 Casey Woodridge Calhoun 194 30 0 6  
  Austin Vinklarek Dewitt 187 28 5 2  
  Keagan Ernest Wharton 177 28 4 3  
  Trey Fishbeck Dewitt 150 26 3 2  
  Brennen Green Dewitt 123 25 1 0  
  Gage Murry Matagorda 60 15 0 1  
               
  JUNIOR BAREBOW LADIES            
  Name County/Team Score Hits 10's 9's  
1 Savannah Huffman Matagorda 166 30 1 1  
2 Syndilyn Maguglin Live Oak 160 27 1 2  
3 Co Co Clark Dewitt 112 20 o 2  
  Rebecca Moreno Colorado 107 23 0 0  
               
  JUNIOR BAREBOW OPEN            
  Name County/Team Score Hits 10's 9's  
1 Matthew Barton Victoria 232 30 6 7  
2 Landyn Maguglin Live Oak 211 30 0 12  
3 Garrett Dobbs Matagorda 209 30 4 2  
  Colby Rainosek Colorado 206 29 1 8  
   
               
  JUNIOR BAREBOW GUEST            
  Name County/Team Score Hits 10's 9's  
1 Jacob Debord La Ward 227 30 2 8  
               
  ADVANCED JUNIOR RECURVE LADIES            
  Name County/Team Score Hits 10's 9's  
1 Jadan Butler Goliad 474 30 8 18  
               
  ADVANCED JUNIOR COMPOUND OPEN            
 
Name
County/Team Score Hits 10's 9's  
1 Christian Martinez San Patricio 541 60 15 35  
2 Cheyenne Hamilton Victoria 523 60 14 24  
3 Logan Capistran Goliad 521 60 17 19  
  Waylon Budd La Ward 504 60 13 18  
  Jace Nowlin La Ward 504 60 11 19  
 
Slone Greaves
Matagorda 485 60 9 16  
  Jenna Templeton Colorado 458 59 7 15  
  Justin Ficklin Dewitt 394 59 6 6  
               
  ADVANCED JUNIOR BAREBOW OPEN            
  Name County/Team Score Hits 10's 9's  
1 Andrew Barton Victoria 409 60 2 4  
               
  INTERMEDIATE RECURVE LADIES            
  Name County/Team Score Hits 10's 9's  
1 Taylor Dohmann Dewitt 506 60 15 16 Graduated
2 Madison Henicke Goliad 461 60 5 18  
3 Gina Merzbacher Dewitt 450 60 9 6  
  Faith Barton Victoria 444 60 6 9  
  Morgan Vinklarek Dewitt 430 58 6 9  
  Hanna Patillo La Ward 398 60 1 10  
               
  INTERMEDIATE RECURVE OPEN            
  Name County/Team Score Hits 10's 9's  
1 Tino Reyes Goliad 398 58 3 10  
               
  INTERMEDIATE COMPOUND LADIES            
  Name County/Team Score Hits 10's 9's  
1 Brooke Vandenburgh Matagorda 560 60 27 28 Graduated
2 Elise Schuneman Dewitt 509 59 21 13 Graduated
3 Sydney Greaves Matagorda 509 60 11 24 Graduated
               
  INTERMEDIATE COMPOUND OPEN            
  Name County/Team Score Hits 10's 9's  
1 Blaine Bullard Wharton 497 60 11 29  
2 John Atzenhoffer Victoria 452 60 5 17  
3 Colt Hough Wharton 417 59 3 15  
  Kody Martin Wharton 413 60 5 11  
  Kai Reiley Goliad 363 57 1 6  
  Dustin Bennett Dewitt 313 50 3 7  
  Gabriel Gonzalez Goliad 210 41 2 4  
               
INTERMEDIATE COMPOUND OPEN GUEST        
1 Andrew Sliva Matagorda 512 59 14 21 Graduated
               
INTERMEDIATE BAREBOW LADIES        
  Name County/Team Score Hits  10's 9's  
1 Heather Green Dewitt 276 51 4 2  
2 Monington Clark Dewitt 83 22 0 1  
             
  ADVANCED INTERMEDIATE RECURVE LADIES            
  Name County/Team Score Hits 10's 9's  
1 Tallis Butler Goliad 306 55 0 6  
               
   ADVANCED INTERMEDIATE RECURVE OPEN            
  Name County/Team Score Hits 10's 9's  
1 Daniel Perez Goliad 406 58 2 8  
2 Jonathan Raska Goliad 265 52 1 3  
               
  ADVANCED INTERMEDIATE COMPOUND LADIES            
  Name County/Team Score Hits 10's 9's  
1 Brenne Anderle La Ward 387 59 5 5  
2 Hannah Sliva Matagorda 326 57 2 7  
               
  ADVANCED INTERMEDIATE COMPOUND OPEN            
  Name County/Team Score Hits 10's 9's  
1 Colton Knipling Goliad 539 60 15 32  
2 Rhett Davis Goliad 512 60 14 15  
3 Taylor Hamilton Victoria 485 60 10 15  
  Colton Debord La Ward 474 60 9 15  
  Aaron Wendel Victoria 426 32 14 14  
  Steven Nevarez Matagorda 403 59 7 10  
  Brandon Burt San Patricio 393 59 4 10  
  Blaine Allen La Ward 373 58 2 9  
  Ryder Merta Wharton 342 58 3 2  
  Klayton Karl La Ward 324 57 1 4  
  Cameron Hawes La Ward 214 45 4 2  
  Colby Debord La Ward 210 35 5 3  
               
  SENIOR  1 RECURVE  LADIES            
  Name County/Team Score Hits 10's 9's  
1 Robin Dolezal  Dewitt 350 60 1 3  
               
               
  SENIOR 1 RECURVE OPEN            
  Name County/Team Score Hits 10's 9's  
1 Jacob Dawson Victoria 401 60 2 6  
2 Heather Barthels Victoria 308 53 2 0  
               
  SENIOR 1 COMPOUND LADIES            
  Name County/Team Score Hits 10's 9's  
1 Jordan Dixon Dewitt 458 60 10 12  
               
  SENIOR 1 COMPOUND OPEN            
  Name County/Team Score Hits 10's 9's  
1 Cody Garrett Dewitt 583 60 46 12  
2 Jake Schneider Goliad 531 60 14 28  
3 Monica Nevarez Matagorda 525 60 19 23  
  Cody Capistran Goliad 513 60 16 20  
  Colby Dannhause Fort Bend 476 60 8 10  
  Zachary Hawes La Ward 464 60 7 12  
               
  Collin Piecuch Dewitt 384 57 0 8  
  Kyle Martin Wharton 370 57 6 5  
               
  SENIOR 2 COMPOUND OPEN            
  Name County/Team Score Hits 10's 9's  
1 Allison Williams Victoria 575 60 38 19  
2 Justin Dixon Dewitt 570 60 31 20  
3 Zachary Webb Dewitt 551 60 28 23  
  Taylor Sizemore Victoria 549 60 23 18  

 

Back to 4H Main Page    TSAA Main Page  Last Updated: Monday, November 14, 2011 20:27