INDOOR SPORTS ARENA ARCHERY

MEDALS BY EVENT As of 8 MAR 2009

AFTER 16 OF 16 EVENTS

Event Name Date Medal Name NOC Code
Recurve Men's Individual SUN 8 MAR GOLD HRISTOV Yavor Vasilev BUL
SILVER DOBROWOLSKI Rafal POL
BRONZE VALLADONT Jean-Charles FRA
Compound Men's Individual SUN 8 MAR GOLD BEAUBOUEF Chance USA
SILVER BROADWATER Jesse USA
BRONZE GENET Dominique FRA
Junior Recurve Men's Individual SUN 8 MAR GOLD DENIS Ivan BEL
SILVER MELOTTO Luca ITA
BRONZE RISINGGAARD Vetle NOR
Junior Compound Men's Individual SUN 8 MAR GOLD SCHAFF Kristofer USA
SILVER FRIBERG Jonathan SWE
BRONZE ABERNETHY Garrett USA
Recurve Men's Team SUN 8 MAR GOLD ELLISON Brady HOLMES Staten WUNDERLE Victor USA
SILVER FRANGILLI Michele NESPOLI Mauro TONELLI Amedeo ITA
BRONZE LASTRA Rodrigo SERRANO Juan Rene VELEZ SANCHEZ Luis Eduardo MEX
Compound Men's Team SUN 8 MAR GOLD BEAUBOUEF Chance BROADWATER Jesse GELLENTHIEN Braden USA
SILVER BINGHAM James BUSBY Duncan RIKUNENKO Andrew GBR
BRONZE BRASSEUR Sebastien DELOCHE Pierre Julien GENET Dominique FRA
Junior Recurve Men's Team SUN 8 MAR GOLD IVANYTSKYY Heorhiy KOMONYUK Vitaliy MARCHENKO Yevhen UKR
SILVER KAO Hao-Wen PENG Shih-Cheng YU Hao-Chun TPE
BRONZE GIORI Lorenzo MELOTTO Luca PAOLETTA Matteo ITA

AR0000000_C93 1.0 Report Created SUN 8 MAR 2009 19:53 Page 1/3

INDOOR SPORTS ARENA ARCHERY

MEDALS BY EVENT As of 8 MAR 2009

AFTER 16 OF 16 EVENTS

Event Name Date Medal Name NOC Code
Junior Compound Men's Team SUN 8 MAR GOLD DI BENEDETTO Luca FANTI Luca POLIDORI Jacopo ITA
SILVER ABERNETHY Garrett CLELAND Ben SCHAFF Kristofer USA
BRONZE AGUADO Luis Miguel ALVAREZ Miguel Angel VALVERDE Francisco Javier ESP
Recurve Women's Individual SUN 8 MAR GOLD WINTER Karina GER
SILVER VALEEVA Natalia ITA
BRONZE SCHUH Berengere FRA
Compound Women's Individual SUN 8 MAR GOLD HAMM (ZORN) Mary USA
SILVER LARSON Holly USA
BRONZE ANSCHUTZ Erika USA
Junior Recurve Women's Individual SUN 8 MAR GOLD KAMINSKA Joanna POL
SILVER BOMBOEVA Anna RUS
BRONZE FILIPPI Gloria ITA
Junior Compound Women's Individual SUN 8 MAR GOLD CHERKASHNEVA Svetlana RUS
SILVER NICELY Kendal USA
BRONZE NIETO TALADRIZ Clara ESP
Recurve Women's Team SUN 8 MAR GOLD LIONETTI Pia Carmen TONETTA Elena VALEEVA Natalia ITA
SILVER POSSNER Susanne RICHTER Elena WINTER Karina GER
BRONZE ERDYNIYEVA Natalya OBODOEVA Sanzhi PEROVA Ksenia RUS
Compound Women's Team SUN 8 MAR GOLD ANSCHUTZ Erika HAMM (ZORN) Mary LARSON Holly USA
SILVER BINGHAM Rikki HOLDERNESS Lucy HUNT Nicky GBR
BRONZE LONGO Laura SALVI Eugenia SOLATO Giorgia ITA

AR0000000_C93 1.0 Report Created SUN 8 MAR 2009 19:53 Page 2/3

INDOOR SPORTS ARENA ARCHERY

MEDALS BY EVENT As of 8 MAR 2009

AFTER 16 OF 16 EVENTS

Event Name Date Medal Name NOC Code
Junior Recurve Women's Team SUN 8 MAR GOLD BARAKONSKA Milena KAMINSKA Joanna WYCZECHOWSKA Paula POL
SILVER BOMBOEVA Anna DOBYCHINA Alena SEGINA Tatiana RUS
BRONZE DUBAS Iryna SICHENIKOVA Lidiia ZAKHARCHENKO Yuliya UKR
Junior Compound Women's Team SUN 8 MAR GOLD LANCE Sarah NICELY Kendal PRUITTE Samantha USA
SILVER ARTEMOVA Anna CHERKASHNEVA Svetlana KOROBEYNIKOVA Ekaterina RUS
BRONZE BOGGIATTO Debora CAVALLERI Giulia FRASSON Sara ITA