2003 INDOOR NATIONALS SOUTH RESULTS (Feb.28-March 2)

        RD 1 RD 2 TOTAL RD 3 RD 4 TOTAL TOTAL HITS 10'S 9'S
MALE MASTER RECURVE (70+)                        
  1 Dale Dutt Norco LA 247 234 481 216 230 446 927      
MALE MASTER COMPOUND (60+)                        
  1 Tom Meyers Fort Worth TX 275 276 551 283 280 563 1114      
  2 George Jarvis Plano TX 267 268 535 274 266 540 1075      
  3 Jerry Hendrickson Kaufaman TX 266 268 534 262 267 529 1063      
MALE MASTER COMPOUND (50+)                        
  1 Larry Anika Austin TX 261 249 510 248 266 514 1024      
  2 Curtis Horton Austin TX 235 237 472 262 264 526 998      
FEMALE MASTER COMPOUND (50+)                        
  1 Sandra Horton Austin TX 272 273 545 261 255 516 1061      
MALE MASTER BAREBOW (50+)                        
  1 Tim Humphrey Fort Worth TX 224 235 459 0 0 0 459      
MALE SENIOR RECURVE                          
  1 Vic Wunderle Dallas TX 295 297 592 297 298 595 1187      
  2 Staten Holmes San Antonio TX 288 284 572 286 288 574 1146      
  3 Neely Johnson San Antonio TX 288 281 569 279 281 560 1129      
  4 Adam Guggisberg Houston TX 283 273 556 273 277 550 1106      
  5 Ronnie Bennett Houston TX 274 274 548 279 275 554 1102      
  6 Greg Krueger College Station TX 267 261 528 281 272 553 1081      
  7 Bill Coady Bryan TX 229 233 462 230 242 472 934      
  8 David Kalinec Houston TX 219 198 417 208 232 440 857      
MALE GUEST RECURVE                          
  1 C.J. Fulroth Katy TX 225 224 449 227 225 452 901      
FEMALE SENIOR RECURVE                          
  1 Hyo Jung Kim Fort Worth TX 278 266 544 269 264 533 1077      
  2 Teresa Meyers Fort Worth TX 274 272 546 265 261 526 1072      
  3 Jennifer Holmes San Antonio TX 250 243 493 248 256 504 997      
  4 Debbie Krienke Covington LA 239 236 475 234 231 465 940      
MALE SENIOR COMPOUND                          
  1 Michael Braden Bedford TX 296 296 592 297 292 589 1181      
  2 Troy Wesley Lubbock TX 292 293 585 292 294 586 1171      
  3 Brad Rega College Station TX 292 291 583 282 287 569 1152      
  4 Chris Blockcolski Norman OK 288 293 581 285 283 568 1149      
  5 Ted Venecia Humble TX 284 289 573 289 286 575 1148 120 69  
  6 Johnny Ingram Houston TX 286 286 572 288 288 576 1148 120 68  
  7 Kevin Eldredge Hatch UT 293 285 578 286 283 569 1147      
  8 Tom Parrish Austin TX 282 285 567 289 287 576 1143      
  9 Jeffrey Schulz Nacogdoches TX 289 288 577 286 275 561 1138      
  10 David Blockcolski Pryor OK 282 285 567 281 285 566 1133      
  11 Bobby Maddox Garland TX 281 280 561 277 283 560 1121 120    
  12 Eric Zahn College Station TX 281 281 562 284 275 559 1121 119    
  13 Kelly Kennedy Houston TX 276 282 558 283 272 555 1113      
  14 Edward Vargas Humble TX 272 257 529 274 268 542 1071      
  15 Michael Johnson Austin TX 260 243 503 242 255 497 1000      
  16 Rick Pfiel Bryan TX 220 236 456 242 230 472 928      
FEMALE SENIOR COMPOUND                          
  1 Melissa Ceballos Houston TX 269 267 536 275 278 553 1089      
MALE SENIOR BAREBOW                          
  1 Peter Buzzini Houston TX 228 243 471 240 217 457 928      
  2 Erick Edwards Houston TX 236 216 452 230 233 463 915      
FEMALE SENIOR BAREBOW                          
  1 Donna Van Horn Sugar Land TX 249 264 513 259 247 506 1019      
  2 Andrea Garner Port Lavaca TX 239 242 481 226 237 463 944      
MALE SENIOR RECURVE  AR2                        
  1 Carlton Clark New Waverly TX 264 266 530 276 268 544 1074      
FEMALE JUNIOR RECURVE  AR3                        
  1 Lindsey Carmichael Lago Vista TX 253 249 502 260 258 518 1020      
MALE COLLEGE RECURVE                          
  1 Thomas Gallifet UNIV. OF HOUSTON 282 272 554 282 284 566 1120      
  2 Andy Pinaire TEXAS A&M 282 273 555 270 272 542 1097      
  3 Trey Reagan TEXAS A&M 263 276 539 274 271 545 1084      
  4 Ryan Brandt TEXAS A&M 266 259 525 273 273 546 1071      
  5 Anthony Kaune TEXAS A&M 250 260 510 274 256 530 1040      
  6 Ryan Strickland TEXAS A&M 240 265 505 235 278 513 1018      
  7 Lance Lovett TEXAS A&M 253 239 492 255 260 515 1007      
  8 Jayming Fang TEXAS A&M 219 238 457 225 230 455 912      
  9 Eric Quinnell UNIV. OF TEXAS 215 233 448 211 217 428 876      
  10 Sam Willett UNIV. OF TEXAS 216 211 427 204 238 442 869      
FEMALE COLLEGE RECURVE                          
  1 Dawn Chudy TEXAS A&M 277 283 560 283 281 564 1124      
  2 Lorinda Cohen TEXAS A&M 275 277 552 283 278 561 1113      
  3 Kristi Nelson TEXAS A&M 274 271 545 273 267 540 1085      
  4 Kristin Milchanowski TEXAS A&M 260 268 528 268 269 537 1065      
  5 Jen Glendinning TEXAS A&M 251 255 506 263 262 525 1031      
  6 Anne Gordon TEXAS A&M 255 257 512 264 250 514 1026      
  7 Barrie Glasberg TEXAS A&M 250 260 510 262 254 516 1026      
  8 Laura Duke TEXAS A&M 254 244 498 256 263 519 1017      
  9 Emily Grant TEXAS A&M 242 268 510 253 252 505 1015      
  10 Lauren Kennedy TEXAS A&M 239 231 470 253 230 483 953      
  11 Becca Sager TEXAS A&M 225 218 443 252 241 493 936      
MALE COLLEGE COMPOUND                          
  1 Josh Binger TEXAS A&M 292 290 582 294 293 587 1169      
  2 Cassidy Miller TEXAS A&M 293 287 580 292 290 582 1162      
  3 Carl Norman TEXAS A&M 286 285 571 286 286 572 1143      
  4 Zane Pettiet TEXAS A&M 281 289 570 285 287 572 1142      
  5 Jeff Osburn TEXAS A&M 283 283 566 283 284 567 1133      
  6 Mark Overall TEXAS A&M 281 283 564 283 285 568 1132      
  7 JD Blumrich TEXAS A&M 277 280 557 279 277 556 1113      
  8 Daniel Nickeson TEXAS A&M 274 278 552 278 277 555 1107      
  9 Michael Leger UNIV. OF TEXAS 270 271 541 275 278 553 1094      
  10 Brent Kirkham UNIV. OF TEXAS 271 270 541 275 275 550 1091      
FEMALE COLLEGE COMPOUND                          
  1 Amber Dawson TEXAS A&M 289 286 575 291 293 584 1159      
  2 Mary Zorn TEXAS A&M 287 288 575 290 289 579 1154      
  3 Amanda Raffaelli TEXAS A&M 282 283 565 282 280 562 1127      
  4 Anne Gordon TEXAS A&M 276 280 556 279 285 564 1120      
  5 Katie Kuchenbrod TEXAS A&M 281 269 550 280 287 567 1117      
  6 Lindsey Kubecka TEXAS A&M 280 278 558 272 282 554 1112      
  7 Kristine Ehrich UNIV. OF TEXAS 271 277 548 268 273 541 1089      
  8 Theresa Zahn TEXAS A&M 271 272 543 267 270 537 1080      
  9 Kim Staton UNIV. OF TEXAS 269 263 532 268 276 544 1076      
  10 Jessica Fazio TEXAS A&M 265 271 536 262 269 531 1067      
  11 Julie Gele TEXAS A&M 253 259 512 269 266 535 1047      
MALE JUNIOR RECURVE                          
  1 Jake Misenheimer Texas Tens 281 274 555 285 266 551 1106      
  2 Tim Meyers Texas Tens 278 265 543 273 276 549 1092      
  3 Kevin Barker South Texas Archery 246 262 508 265 267 532 1040      
  4 Garrett Krueger Tiger Sharks 265 248 513 261 257 518 1031      
  5 Sam Mody Tiger Sharks 242 232 474 256 260 516 990      
  6 Brandon Adair Trosper 242 235 477 262 242 504 981      
FEMALE JUNIOR RECURVE                          
  1 Sage Adams Viking Elite SA 272 267 539 269 271 540 1079      
MALE JUNIOR COMPOUND                          
  1 Trevor Seidel South Texas Archery 273 280 553 249 276 525 1078      
FEMALE JUNIOR COMPOUND                          
  1 Tami Raffaelli Sugarland Archery 273 273 546 278 269 547 1093      
  2 Krystal Bostwick   201 245 446 258 253 511 957      
MALE CADET RECURVE                          
  1 Travis Lafayette Archery Country 264 273 537 264 269 533 1070      
  2 Michael Barber Phoenix Archers of Georgia 254 238 492 248 257 505 997      
FEMALE CADET RECURVE                          
  1 Catelyn Curtner Tiger Sharks 232 238 470 245 231 476 946      
  2 Allison Morris Houston Arrows 172 216 388 205 232 437 825      
  3 Leanne Wiley Tiger Sharks 126 114 240 170 160 330 570      
MALE CADET COMPOUND                          
  1 Travis Lafayette Archery Country 285 290 575 285 287 572 1147      
  2 Ethan Butemeyer Houston Arrows 272 275 547 277 283 560 1107      
  3 Zack Webernick Tiger Sharks 254 243 497 263 245 508 1005      
FEMALE CADET COMPOUND                          
  1 Cassie Raffaelli Sugarland Archery 281 286 567 283 281 564 1131      
  2 Holly Heinsohn South Texas Archery 277 270 547 268 279 547 1094      
MALE CUB RECURVE                          
  1 Matthew Hickl Tiger Sharks 227 241 468 189 238 427 895      
  2 Mark Garcia Cameron County 189 190 379 177 136 313 692      
FEMALE CUB RECURVE                          
  1 Lyndsey Marzec Eagle Mtn. Flaming Arrows 251 252 503 251 260 511 1014      
  2 Simone Petrosky Colorado County 185 172 357 214 179 393 750      
MALE CUB COMPOUND                          
  1 Nicholas Stricklin South Texas Archery 269 251 520 268 266 534 1054      
  2 Steven Garcia Cameron County 265 254 519 260 259 519 1038      
  3 Jose Garcia Cameron County 241 240 481 253 247 500 981      
MALE BOWMAN RECURVE                          
  1 Kirby Langford Tiger Sharks 204 224 428 239 218 457 885      
  2 Adam Webernick Tiger Sharks 197 215 412 196 226 422 834      
FEMALE BOWMAN RECURVE                          
  1 Kirby Hickl Tiger Sharks 158 173 331 157 168 325 656      
FEMALE BOWMAN COMPOUND                          
  1 Jaclynn Edwards Sugarland Archery 109 140 249 122 126 248 497      

Back to top
 

2003 INDOOR NATIONALS JOAD SOUTH

        RD 1 RD 2 TOTAL HITS 10'S 9'S
MALE JUNIOR RECURVE                  
  1 Tim Meyers Texas Tens 281 281 562      
  2 Jake Misenheimer Texas Tens 267 266 533      
  3 Brandon Adair Trosper 255 252 507      
  4 Dex Dean Rockdale JOAD 233 243 476      
FEMALE JUNIOR RECURVE                  
  1 Sage Adams Viking Elite SA 263 268 531      
  2 Lindsey Carmichael Archery Country 261 267 528      
  3 Sarah Miller South Texas Archery 241 231 472      
MALE JUNIOR COMPOUND                  
  1 Trevor Seidel South Texas Archery 258 271 529      
  2 Ben Mieth Colorado County 4-H 252 268 520      
FEMALE JUNIOR COMPOUND                  
  1 Rachel Miller South Texas Archery 248 257 505      
MALE ARCHER COMPOUND                  
  1 Tyler Stefansen Shawnee String Stretchers 280 283 563      
MALE CADET RECURVE                  
  1 Nicholas Porter Archery Country 244 247 491      
  2 Michael Barber Phoenix Archers of Georgia 248 236 484      
  3 Adam Brodeur Archery Country 250 217 467      
FEMALE CADET RECURVE                  
  1 Marines Larranaga Houston Arrows 202 234 436      
  2 Allison Morris Houston Arrows 209 195 404      
MALE CADET COMPOUND                  
  1 Ethan Butemeyer Houston Arrows 283 270 553      
  2 Lyles Rawles Shawnee String Stretchers 266 270 536      
  3 Cody Pearson Shawnee String Stretchers 266 256 522 60    
  4 Josh Anderson Brazos County 4-H Archery 269 253 522 59    
  5 Morgan Brooks Archery Country 203 269 472      
  6 Michael Wendt Brazos County 4-H Archery 235 210 445      
  7 Britton Boyd Brazos County 4-H Archery 222 216 438      
FEMALE CADET COMPOUND                  
  1 Jessica Bradley   208 219 427      
FEMALE CADET BAREBOW                  
  1 Sylvia Whiteacre Brazos County 4-H Archery 64 121 185      
MALE CUB RECURVE                  
  1 Dillon Dean Rockdale JOAD 247 248 495      
  2 Wyatt Ellis Archery Country 243 250 493      
  3 Matthew Hickl Tiger Sharks 240 236 476      
  4 Mark Garcia Cameron County 226 205 431      
  5 Garrett Cathriner Tiger Sharks 218 201 419      
FEMALE CUB RECURVE                  
  1 Lyndsey Marzec Eagle Mtn. Flaming Arrows 265 277 542      
  2 Simone Petrosky Colorado County 241 253 494      
  3 Katherine Ruiz Houston Arrows 234 232 466      
  4 Gentry Beck Brazos County 4-H Archery 111 133 244      
MALE CUB COMPOUND                  
  1 Kenny Holcomb South Texas Archery 282 287 569      
  2 Steven Garcia Cameron County 267 263 530      
  3 Jose Garcia Cameron County 218 252 470      
  4 Joseph Human Cameron County 229 223 452      
  5 Jordan Connor   140 159 299      
FEMALE CUB COMPOUND                  
  1 Meagan Lesak South Texas Archery 261 261 522      
  2 Kaitlin Cathriner Tiger Sharks 175 209 384      
  3 Madelyn Pursley Cameron County 164 199 363      
MALE BOWMAN RECURVE                  
  1 Tyler Janota South Texas Archery 264 263 527      
  2 Karl Kleinsasser Archery Country 247 248 495      
  3 Chade Joines Tiger Sharks 203 224 427      
  4 Alex Jones Viking Archery 205 188 393      
FEMALE BOWMAN RECURVE                  
  1 Lindsey McElrath Fort Bend 4-H 239 253 492      
  2 Kirby Hickl Tiger Sharks 236 229 465      
  3 Alicia Whiteacre Brazos County 4-H Archery 107 146 253      
MALE BOWMAN COMPOUND                  
  1 Benjamin Human Cameron County 241 208 449      
  2 John Whetstine Houston Arrows 192 238 430      
  3 Benjamin Buzzini Viking Archery 201 219 420      
  4 Kevin Pfiel Brazos County 4-H Archery 196 214 410      
  5 Chad Lesak South Texas Archery 195 160 355      
  6 Brian Kubichhek Brazos County 4-H Archery 149 189 338      
  7 Brady Callen Brazos County 4-H Archery 146 168 314      
  8 Tyler Harville Brazos County 4-H Archery 159 146 305      
  9 Danny Garcia Cameron County 126 98 224      
  10 Cody Pfiel Brazos County 4-H Archery 84 123 207      
FEMALE BOWMAN COMPOUND                  
  1 Coral McMinn Eagle Mtn. Flaming Arrows 258 252 510      
MALE YEOMAN RECURVE                  
  1 Kyle Jones Viking Archery 109 82 191      
MALE YEOMAN COMPOUND                  
  1 Thomas Human Cameron County 274 280 554      
  2 Beau Hart Shawnee String Stretchers 245 230 475      
  3 Robby Dykes Shawnee String Stretchers 174 190 364      


BACK TO TOP