District 11 4 H State Indoor Archery Championships Invitational - 2005
Columbus, Texas
 
Beginning Junior Ladies Recurve     Score County  
1st Place Trista Welfel   257 Goliad  
2nd Place Taylor Mirelez   221 Jackson  
3rd place Sarah Novak   206 LaWard  
4th Place Angel Ocha   201 Matagorda  
5th Place Desiree Hart   195 Jackson  
6th Place Mikayla Hollmann   187 Colorado  
           
Beginning Junior Ladies Compound          
1st Place Ariana Barajas   261 San Patricio  
2nd Place Schuyler Combs   168 Nueces  
3rd Place Tessa Flores   159 San Patricio  
           
Beginning Junior Barebow Ladies          
1st place Mackenzie Faldyn   183 Colorado  
2nd Place Jennifer Brown   169 Fort Bend  
3rd Place Misty Martin   61 San Patricio  
           
Beginning Junior Open Recurve          
1st Place Garrett Haney   222 Goliad  
2nd Place Shawn Faidley   221 Jackson(LaWard)  
3rd Place Trent Welfel   216 Goliad  
4th Place Tommy Pullin   140 San Patricio  
5th Place Trey Moya   132 Goliad  
           
Beginning Junior Open Compound   ompound      
1st Place Aidian Flores   268 San Patricio  
2nd Place Jonathan Koliba   262    
3rd Place Clay Schroeder   247 San Patricio  
4th Place Hunter Tupa   245 Wharton  
5th Place Cameron Loveday   239 San Patricio  
6th Place Koy Kresta   236    
7th Place Colby Dannhaus   234 Fort Bend  
8th Place Clay Glaze   228    
9th Place Nathan Perkins   217 Matagorda  
10th Place Daniel Cullisen   213    
11th Place Wesley Allen   166 San Patricio  
12th Place Hunter Jarreus   155 San Patricio  
           
Beginning Junior Open Barebow          
1st Place Walter Christensn   191 Colorado  
2nd Place Colton Matus   102 Colorado  
3rd Place Willie Christenen   95 Colorado  
4th Place Kohl Pickett   30 Colorado  
           
Junior Intermediate Ladies Recurve          
1st place Amanda Cloessner   166 Goliad  
           
Junior Intermediate          
1st place James Symonds   89    
           
Advanced Junior Ladies Recurve          
1st place Lauren Rozner   398 Jackson  
           
Advanced Junior Open Recurve          
1st Place Frank Brewer   505 Matagorda(Tiger Sharks)  
2nd Place Grant McGehee   435 Victoria  
           
Junior Advanced Open Compound          
1st Place Aaron Trevino   512 Victoria  
2nd Place Garret Shimek   400 Matagorda(Tiger Sharks)  
           
Intermediate 1 Ladies Recurve          
1st Place Allie MeGehee   260 Victoria  
           
Intermediate 1 Ladies Compound          
1st place Krystal Martin   101 San Patricio  
           
Intermediate 1 Open Recurve          
1st place Daniel LeBlanc   257 Jackson  
2nd Place Chance Poulton   245 Jackson  
3rd place Forrest Gates   238 Colorado  
4th Place Javier Salinas   229    
5th Place James Meador   190 Jackson  
           
Intermediate 1 Open Barebow          
1st place Andrew Kaiser   238 Fort Bend  
2nd Place Marlin Vasek   200 Colorado  
3rd Place Preston Pickett   188 Colorado  
           
Intermediate 2 Ladies Recurve          
1st place Haylee Gibbs   428    
2nd Place Taylor Hollmann   288 Colorado  
3rd Place Anastasia Murphy   285 Victoria  
           
Intermediate 2 Ladies Compund          
1st pLace Whitney Brown   471 LaWard  
           
Intermediate 11 Open Recurve          
1st place Reed Alley   504 Matagorda  
2nd Place Alex Jones   491 Fort Bend  
3rd Place Colton Wingate   454 Grimes  
4th Place Carson Wickliff   447 Victoria  
5th Place Duane Martinez   435 Matagorda(Tiger Sharks)  
6th Place Ross Ragsdale   411 Brazos  
7th Place Hunter Shimek   363 Matagorda(Tiger Sharks)  
8th Place Matthew Barnett   360 Goliad  
9th Place Andrew Barnett   345 Matagorda (Tiger Sharks)  
10th Place Andrew Martinez   228 Goliad  
           
Intermediate 2 Open Compound          
1st place Clayton Debord   572 Goliad  
2nd Place Paul Schaudraff   549 Colorado  
3rd Place Branden Rachunek   512 Wharton  
4th Place Cody Hart   506 Jacskon  
5th Place Marshall Scott   462 Wharton  
6th Place Tyler Dawson   326    
7th Place John Ocha   230 Matagorda  
           
Senior 1 Ladies Recurve          
1st place Kayla DeBord   563 Goliad  
2nd Place Megan Knowlton   514 LaWard  
3rd Place Abigail Wallace   499 Matagorda(Tiger Sharks)  
4th Place Simone Petrosky   422 Colorado  
5th Place Jory Schroeder   417 Victoria  
6th Place Rebecca Page   314 East Matagorda  
7th Place Lyolia LaBlanc   312 Jackson  
8th Place Alicia Jurek   258 Colorado  
           
Senior 1 Ladies Barebow          
1st Place Brianna Rossigonal   243 Colorado  
           
Senior 1 Open Recurve          
1st place Max Sera   495 Brazos  
2nd Place Tyler Janota   491 Goliad  
3rd Place Adam Webernick   462 Matagorda  
4th Place Nathan Black   458 LaWard  
5th Place Chance Gibbs   414 LaWard  
6th Place Tyler Gates   260 Colorado  
7th Place Richard Brewer   251 Fort Bend  
           
Senior I Open Compound          
1st place Bryce Brown   539 Victoria  
2nd Place Jared Pohl   516 Fayette  
3rd Place Miles Locke   508 Wharton  
4th Place Chris Dannhaus   498 Fort Bend  
5th Place Dustin Romke   488 San Patricio  
6th Place Daniel Ehlert   441 Brazos  
           
Senior 2 Ladies Recurve          
1st place Andres Garner   564 Calhoun  
2nd Place Catelyn Cartner   496 Tiger Sharks  
3rd Place Ashley Page   384 Matagorda  
           
Senior 2 Ladies Compound          
1st pLace Daniell Rachunek   518 Wharton  
           
Senior 2 Open Recurve          
1st place Jordan Brown   514 Victoria  
2nd Place Bryce Wickliffe   503 Victoria  
3rd Place James Page   472 Matagorda  
4th Place Chris Page   435 Matagorda  
5th Place Greg Knowlton   435 LaWard  
6th Place David King   371 San Patricio  
           
Senior 2 Open Compound          
1st place Bryce Wickliffe   547 Victoria  
2nd Place Aaron Falydn   538 Colorado  
3rd place Kyle Gerla   493 Matagorda (5-10's)
4th Place Drew Alley   493 Matagorda (2-10's)

Back to 4-H Main Page    HOME