2010 Victoria SAA Tournament        
  JUNIOR-RECURVE-LADIES                
PLACE Name County/Team Classification Bow Type Class Final 10's 9's graduate
1st Megan Frerich San Patricio Junior Recurve Ladies 240 2 11  
2nd Jadan Butler  Goliad Junior Recurve Ladies 186 1 3  
3rd Abigail Hairell Victoria Junior Recurve Ladies 165 1 4  
  Molly Janssen Jackson Junior Recurve Ladies 112 0 1  
  Karlee Lawson Victoria Junior Recurve Ladies 98 1 0  
                   
  JUNIOR-RECURVE- OPEN                 
  Name County/Team Classification Bow Type Class Final 10's 9's  
1st Braden Parsons Victoria Junior Recurve Open 239 6 6  
2nd Jacob Hahn Goliad Junior Recurve Open 221 3 4  
3rd Brendan Baker Victoria Junior Recurve Open 190 3 2  
  Jonathan Raska Goliad Junior Recurve Open 190 1 5  
  Logan Capistran Goliad Junior Recurve Open 171 0 4  
  Elystino Reyes Goliad Junior Recurve Open 159 0 1  
  Tylar Socha Wharton Junior Recurve Open 127 1 2  
  Dylan Johnston Wharton Junior Recurve Open 104 0 1  
  Philip Hundl Wharton Junior Recurve Open 103 1 3  
  John Atzenhoffer Victoria Junior Recurve Open        
                   
  JUNIOR-COMPOUND-LADIES                 
  Name County/Team Classification Bow Type Class Final 10's 9's  
1st Camryn White Victoria Junior Compound Ladies 227 1 4  
2nd Sanae Brandes Wharton Junior Compound Ladies 223 1 2  
3rd Cheyenne Hamilton Victoria Junior Compound Ladies 205 5 3  
  Ashlyn Davis Goliad Junior Compound Ladies 179 1 4  
  Elise Schueneman Dewitt Junior Compound Ladies        
                   
  JUNIOR-COMPOUND-OPEN                 
  Name County/Team Classification Bow Type Class Final 10's 9's  
1st Ryder Merta Wharton Junior Compound Open 261 11 7 graduate
2nd Farrell Vick Victoria Junior Compound Open 256 6 11 graduate
3rd Cade DuBroc Wharton Junior Compound Open 253 8 5 graduate
  Dustin Bennett Dewitt Junior Compound Open 251 5 10 graduate
  Clay Jung Wharton Junior Compound Open 233 3 7  
  Klayton Karl Jackson Junior Compound Open 215 1 5  
  Colt Hough Wharton Junior Compound Open 213 1 6  
  Blaine Bullard Wharton Junior Compound Open 204 0 2  
  Blaine Allen Jackson Junior Compound Open 203 4 2  
  Brycen Vick Wharton Junior Compound Open 203 2 2  
  Sam Quarles Victoria Junior Compound Open 202 4 4  
  Cole Riha Wharton Junior Compound Open 182 1 5  
  Ethan Drastata Jackson Junior Compound Open 171 1 3  
  Jace Nowlin Jackson Junior Compound Open 114 1 1  
  Garrett Pless Wharton Junior Compound Open 110 0 1  
  Ryan Williamson Wharton Junior Compound Open 106 0 1  
  Keagan Ernest Wharton Junior Compound Open 105 0 3  
  Joshua Drastata Jackson Junior Compound Open 91 0 1  
  Gabriel Gonzalez Goliad Junior Compound Open        
                   
  JUNIOR-GUEST                
  Name County/Team Classification Bow Type Class Final 10's 9's  
  Jaron Hayden Jackson Junior Compound Guest 250 3 12  
  Kendall Adrian Jackson Junior Recurve Guest 218 2 5  
  Kyle Gaskamp Victoria - JOAD Junior Recurve Guest 205 2 10  
  Sheela Webb Dewitt Junior Compound Guest 65 0 2  
  Victoria Orsak Guest Junior Recurve Guest        
                   
  JUNIOR - BAREBOW-RECURVE - LADIES                
  Name County/Team Classification Bow Type Class Final 10's 9's  
1st Savannah Huffman Matagorda Junior Barebow Ladies 196 1 7  
2nd Monington Clark   Dewitt Junior Barebow Ladies 162 0 3  
3rd Faith Payne San Patricio Junior Barebow Ladies 101 1 3  
                   
  JUNIOR INTERMEDIATE-COMPOUND-LADIES                 
  Name County/Team Classification Bow Type Class Final 10's 9's  
1st Brenna Anderle Jackson Jr. Intermediate Compound Ladies 171 0 2  
                   
  JUNIOR INTERMEDIATE-COMPOUND-OPEN                 
  Name County/Team Classification Bow Type Class Final 10's 9's  
1st Colby Bosch Wharton Jr. Intermediate Compound Open 176 1 6  
2nd Clay Rawlings Wharton Jr. Intermediate Compound Open 166 2 2  
                   
  JUNIOR ADVANCED -COMPOUND-OPEN                 
  Name County/Team Classification Bow Type Class Final 10's 9's  
1st Cameron Hawes Jackson Jr. Advanced Compound Open 458 7 15  
  Hayden Reitz Goliad Jr. Advanced Compound Open        
                   
  INTERMEDIATE -RECURVE- OPEN                 
  Name County/Team Classification Bow Type Class Final 10's 9's  
1st Elizabeth Haynes Victoria Intermediate  Recurve Open 523 16 21  
2nd Daniel Gonzalez Jackson Intermediate  Recurve Open 506 8 23  
3rd Reid Goodwine Victoria Intermediate  Recurve Open 476 6 17  
  Dawson Jacob Victoria Intermediate  Recurve Open 435 9 8  
  Daniel Huffman Matagorda Intermediate  Recurve Open 414 6 9  
  Tristan Frerich San Patricio Intermediate  Recurve Open 354 2 3  
  Daniel Perez Goliad Intermediate  Recurve Open 343 3 6  
                   
  INTERMEDIATE -COMPOUND-OPEN                 
  Name County/Team Classification Bow Type Class Final 10's 9's  
1st Colton Knipling Victoria Intermediate  Compound Open 532 20 19  
2nd Matthew Holcomb Lavaca Intermediate  Compound Open 519 10 27  
3rd Joshua Kulhanek Wharton Intermediate  Compound Open 513 11 21  
  Justin Dixon dewitt Intermediate  Compound Open 486 6 19  
  Garrett Kubenka Ft. Bend Intermediate  Compound Open 475 6 24  
  Colt DuBroc Wharton Intermediate  Compound Open 470 7 17  
  Trent Welfel Goliad Intermediate  Compound Open 439 4 16  
  Colby Dannhaus ft bend Intermediate  Compound Open 423 11 5  
  Hunter Merta Wharton Intermediate  Compound Open 415 3 13  
  Rhett Davis Goliad Intermediate  Compound Open 401 5 9  
  Zach Hawes Jackson Intermediate  Compound Open 381 3 9  
  Neilon Reitz Goliad Intermediate  Compound Open 366 3 6  
  Cody Capistran Goliad Intermediate  Compound Open 334 3 4  
  Preston Brandes Wharton Intermediate  Compound Open 277 4 2  
  Joshua Gillis Jackson Intermediate  Compound Open 242 3 2  
  Ryon Korenek Wharton Intermediate  Compound Open 240 0 3  
  Kyler Couvillion Wharton Intermediate  Compound Open 195 1 2  
  Carson Rose Wharton Intermediate  Compound Open        
                   
  INTERMEDIATE -BAREBOW- RECURVE OPEN                
  Name County/Team Classification Bow Type Class Final 10's 9's  
1st Christopher Phelps Colorado Intermediate  Barebow Open 317 1 4  
                   
  INTERMEDIATE -RECURVE-LADIES                
  Name County/Team Classification Bow Type Class Final 10's 9's  
1st Holly Gaskamp Victoria Intermediate  Recurve Ladies 449 4 16  
2nd Tallis Butler Goliad Intermediate  Recurve Ladies 421 10 9  
3rd Hayley Carter Jackson Intermediate  Recurve Ladies 395 2 8  
  Hannah Jannssen Jackson Intermediate  Recurve Ladies 349 3 3  
  Carly Shockley Goliad Intermediate  Recurve Ladies 257 1 4  
  Gina Merzbacher dewitt Intermediate  Recurve Ladies 251 0 5  
  Kaylynn Lawson Victoria Intermediate  Recurve Ladies 198 1 4  
  Madison Henicke Goliad Intermediate  Recurve Ladies 89 0 0  
                   
  INTERMEDIATE -COMPOUND-LADIES                 
  Name County/Team Classification Bow Type Class Final 10's 9's  
1st Bailey Tucker San Patricio Intermediate  Compound Ladies 491 4 23  
2nd Jordan Dixon Dewitt Intermediate  Compound Ladies 466 3 19  
3rd Addie Koliba Victoria Intermediate  Compound Ladies 464 7 16  
  Taylor Hamilton Victoria Intermediate  Compound Ladies 368 3 7  
  Sarah Novak Jackson Intermediate  Compound Ladies 279 3 5  
  Kristy Janak Wharton Intermediate  Compound Ladies        
                   
  INTERMEDIATE-RECURVE-OPEN                
  Name County/Team Classification Bow Type Class Final 10's 9's  
  Tyler Williamson Wharton Intermediate  Recurve OPEN 120 1 1  
                   
  SENIOR 1-RECURVE-LADIES                
  Name County/Team Classification Bow Type Class Final 10's 9's  
1st Robin Dolezal Dewitt Senior 1 Recurve Ladies 258 2 4  
                   
  SENIOR 1-COMPOUND-LADIES                 
  Name County/Team Classification Bow Type Class Final 10's 9's  
1st Allison Vanecek San Patricio Senior 1 Compound Ladies 472 6 18  
2nd Brooke Tucker San Patricio Senior 1 Compound Ladies 403 2 17  
3rd Stephanie Janak Wharton Senior 1 Compound Ladies        
                   
  SENIOR 1-COMPOUND-OPEN                 
  Name County/Team Classification Bow Type Class Final 10's 9's  
1st Taylor Sizemore Victoria Senior 1 Compound Open 549 19 32 Olympian
2nd Justin Holcomb Lavaca Senior 1 Compound Open 549 16 37  
3rd Clay Glaze Wharton Senior 1 Compound Open 546 13 40  
  Zachary Webb Dewitt Senior 1 Compound Open 541 8 47  
  Cody Garrett Dewitt Senior 1 Compound Open 537 17 33  
  Jake Schneider Goliad Senior 1 Compound Open 525 16 26  
                   
  SENIOR 1-GUEST                 
  Christina Haynes Victoria Senior 1 Compound guest 530 5 42  
                   
  SENIOR 2-RECURVE- OPEN                 
  Name County/Team Classification Bow Type Class Final 10's 9's  
1st Daniel LaBlanc Jackson Senior 2 Recurve Open 375 2 9  
                   
  SENIOR 2-COMPOUND-OPEN                 
  Name County/Team Classification Bow Type Class Final 10's 9's  
1st Allison Williams Victoria Senior 2 Compound Open 556 19 38  
2nd Chad Lesak Victoria Senior 2 Compound Open 541 17 35  
3rd Levi Howell Colorado Senior 2 Compound Open 535 9 40  
  Willie Altiere Colorado Senior 2 Compound Open 445 1 12  
                   
  COLLEGE-GUEST                
  Name County/Team Classification Bow Type Class Final 10's 9's  
  Brandon Scott Victoria College College Recurve Guest 324 4 4